Έγραψε και πάλι ιστορία ο πρωταθλητής Αργολίδας Παναργειακός καθώς στον τελικό των μπαράζ με σκορ 1-1 προκρίθηκε για την άνοδο στην Γ΄Εθνική κατηγορία.

Στο σημερινό μεγάλο παιχνίδι ο Δημήτρης Μπατάκος επέλεξε τους Κοζιώτη, Διαμαντή, Σελλή, Φλεβάρη , Φλώρο, Παπασπύρο, Κάπλατζη, Καλυβά, Καμπιώτη, Αιβαλιώτη, De Souza.

Στο 48ο λεπτό η Χαλκίδα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Χανιώτη, ενώ το 1-1 έγινε στο 49 λεπτό μετά από κόρνερ του Κάπλατζη όπου οι αμυντικοί της Χαλκίδας δεν έδιωξαν την μπάλα που κατέληξε στα δίχτυα.

Τελικό σκορ στο άλλο παιχνίδι Μοσχάτο- Απόλλων Ευπαλίου 5-2

Τόσο ο ΑΟ Χαλκίς όσο και ο Παναργειακός ανεβαίνουν στη Γ’ Εθνική μαζί με το Μοσχάτο, ενώ εκτός νυμφώνος έμεινε το Ευπάλιο μετά τη βαριά ήττα του.

Μετά και τα σημερινά αποτελέσματα, προέκυψαν οι 24 ομάδες που παίρνουν το εισιτήριο για την εθνική ερασιτεχνική κατηγορία.

Οι 24 ομάδες που ανεβαίνουν στη Γ’ Εθνική:

Βύρων Καβάλας
Πανθρακικός
Καμπανιακός
Αστέρας Τριποτάμου
ΑΟ Χανιώτης
Σβορώνος
Αστέρας Πετριτή
Καστοριά
Απόλλων Πάργας
Μακεδονικός Φούφα
Δωτιάς Αγιάς
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΠΣ Πάτραι
Πανθουριακός
Πανηλειακός
ΑΕ Μοσχάτου
Χαλκίδα
Παναργειακός
Αγία Παρασκευή
ΑΟ Τυμπακίου
Βύζας Μεγάρων
Άρης Πετρούπολης
Ιάλυσος
Μαρκό

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Άρης Πετεινού-Ηρακλής Αμμουδιάς 4-1
Πανθρακικός-Προσοτσάνη 6-0
Καμπανιακός-Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-0
Ρεπό: Βύρων Καβάλας

2ος όμιλος

Μελιτέας Μελίτης-ΑΟ Χανιώτης 1-4
Αναγέννηση Επανομής-Αστέρας Τριποτάμου 1-4
Σβορώνος-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-1
Ρεπό: Εθνικός Γιαννιτσών

3ος όμιλος

Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Πάργας 3-0
Θύελλα Κατσικά-Αναγέννηση Στάνου 2-0
Καστοριά-ΑΕ Ξηροβουνίου 3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΕ Νέας Σελεύκειας

4ος όμιλος

Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Στυλίδας 2-0
Αστέρας Καρδίτσας-Πυρσός Γρεβενών 5-1
Δωτιέας Αγιάς-Πύρασος Νέας Αγχιάλου 2-1
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

5ος όμιλος

Πανγυθεατικός-Πανθουριακός 2-1
Παλληξουριακός-ΑΠΣ Πάτραι 0-2
ΑΟ Τσιλιβί-Πανθυρεατικός 0-3 α.α.
Ρεπό: Πανηλειακός

6ος όμιλος

ΑΕ Μοσχάτου-Απόλλων Ευπαλίου 5-2
ΑΟ Χαλκίς-Παναργειακός 1-1
Τενεάτης Αθικίων-Κυπάρισσος Αντίκυρας 2-1
Ρεπό: Αίολος

7ος όμιλος

Αστέρας Περάματος-Απόλλων Αγ. Ιωάννη 4-1
ΑΟ Τυμπακίου-Αγία Παρασκευή 1-1
Ελλάς Ποντίων-Βύζας Μεγάρων 1-4
Ρεπό: Νίκη Σητείας

8ος όμιλος

ΑΕ Βαθύλλου-Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου 0-3
Ιάλυσος-Άρης Πετρούπολης 1-2
Αετός Λουτρών-Μαρκό 1-0
Ρεπό: Ελλάς Σύρου