Το πρόγραμμα του Euro: Σέντρα την Παρασκευή με Ιταλία – Τουρκία

0
Το πρόγραμμα του Euro

Για πρώτη φορά στην ιστορία της ελληνικής τηλεόρασης, το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου θα μεταδοθεί από ένα ιδιωτικό κανάλι, τον ΑΝΤ1.

Λίγο νωρίτερα, στις 21:00, ο Γρηγόρης Παπαβασιλείου, ο Γιώργος Λιώρης και ο Αντώνης Καρπετόπουλος, μέσα από την εκπομπή “ΕUROSHOW“, θα καλωσορίσουν τους τηλεθεατές και θα παρουσιάσουν την Τελετή Έναρξης του EURO 2020, δίνοντας, στη συνέχεια, το μικρόφωνο στους εκφωνητές του αγώνα της πρεμιέρας που θα πραγματοποιηθεί στη Ρώμη.

Μετά το τέλος της πρώτης ποδοσφαιρικής αναμέτρησης, λίγο μετά τα μεσάνυχτα, η εκπομπή “EUROSHOW” θα επιστρέψει για να σχολιάσει τα πάντα γύρω από το εναρκτήριο ματς, τις φάσεις, τα γκολ, αλλά και όσους ξεχώρισαν.

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

– Η δράση αρχίζει από τις 15:00 με την εκπομπή “EURODAY”

Ο Δημοσθένης Γεωργακόπουλος και ο Ηλίας Βλάχος θα παρουσιάζουν τα παιχνίδια της ημέρας και θα αναλύουν τις συνθέσεις των ομάδων, καθώς και την πορεία και το μέλλον τους στη διοργάνωση. Επίσης, θα σχολιάζουν τις καλύτερες φάσεις των αγώνων της προηγούμενης ημέρας και θα δίνουν πάσα στο πρώτο παιχνίδι της αγωνιστικής που θα ξεκινά στις 16:00.

– Κατά τη διάρκεια του ΕURO 2020, και συγκεκριμένα από 12 Ιουνίου έως και 3 Ιουλίου, το Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων του ΑΝΤ1 θα μεταδίδεται στις 18:00. Από τις 6 Ιουλίου, το Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων θα επιστρέψει στις 18:50.

– Στις 19:00, θα ακολουθεί ο δεύτερος αγώνας της ημέρας.

– “ΠΑΙΞΤΕ ΜΠΑΛΑ”: Κάθε βράδυ, στις 21:00, οι Σταύρος Σβήγκος, Γιώργος Λέντζας, Νικόλας Ράπτης και Χάρης Νταρζάνος θα σχολιάζουν με χιούμορ τους αγώνες και τους πρωταγωνιστές του EURO 2020.

– Στις 22:00, θα ακολουθεί ο τρίτος αγώνας της ημέρας.

– Λίγο μετά τα μεσάνυχτα, η εκπομπή “EUROSHOW” με τους Γρηγόρη Παπαβασιλείου, Γιώργο Λιώρη και Αντώνη Καρπετόπουλο θα “κλείνει” το ποδοσφαιρικό δεκάωρο πρόγραμμα της ημέρας, σχολιάζοντας τα πάντα γύρω από τα ματς, τις φάσεις, τα γκολ, αλλά και όσους ξεχώρισαν στα παιχνίδια που παρακολουθήσαμε.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ Α΄ ΓΥΡΟΥ ΤΟΥ EURO 2020:

1η Αγωνιστική

11 Ιουνίου 22:00 Τουρκία – Ιταλία
12 Ιουνίου 16:00 Ουαλία – Ελβετία
12 Ιουνίου 19:00 Δανία – Φινλανδία
12 Ιουνίου 22:00 Βέλγιο – Ρωσία
13 Ιουνίου 16:00 Αγγλία – Κροατία
13 Ιουνίου 19:00 Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία
13 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Ουκρανία
14 Ιουνίου 16:00 Σκωτία – Τσεχία
14 Ιουνίου 19:00 Πολωνία – Σλοβακία
14 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Σουηδία
15 Ιουνίου 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
15 Ιουνίου 22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική

16 Ιουνίου 16:00 Φινλανδία – Ρωσία
16 Ιουνίου 19:00 Τουρκία – Ουαλία
16 Ιουνίου 22:00 Ιταλία – Ελβετία
17 Ιουνίου 16:00 Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία
17 Ιουνίου 19:00 Δανία – Βέλγιο
17 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία – Αυστρία
18 Ιουνίου 16:00 Σουηδία – Σλοβακία
18 Ιουνίου 19:00 Κροατία – Τσεχία
18 Ιουνίου 22:00 Αγγλία – Σκωτία
19 Ιουνίου 16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
19 Ιουνίου 19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
19 Ιουνίου 22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική

20 Ιουνίου 19:00 Ελβετία – Τουρκία
20 Ιουνίου 19:00 Ιταλία – Ουαλία
21 Ιουνίου 19:00 Βόρεια Μακεδονία – Ολλανδία
21 Ιουνίου 19:00 Ουκρανία – Αυστρία
21 Ιουνίου 22:00 Ρωσία – Δανία
21 Ιουνίου 22:00 Φινλανδία – Βέλγιο
22 Ιουνίου 22:00 Κροατία – Σκωτία
22 Ιουνίου 22:00 Τσεχία – Αγγλία
23 Ιουνίου 19:00 Σλοβακία – Ισπανία
23 Ιουνίου 19:00 Σουηδία – Πολωνία
23 Ιουνίου 22:00 Γερμανία – Ουγγαρία
23 Ιουνίου 22:00 Πορτογαλία – Γαλλία

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here